pátek 6. března 2020

Rakousko, Maďarsko, Polsko posílá do Řecka vojenskou pomoc.


Rakousko, Maďarsko, Polsko posílá do Řecka vojenskou pomoc.

Polská vláda premiéra Mateusze Morawieckého (PiS) včera rozhodla vyslat do Řecka speciální jednotky Pohraniční stráže v počtu 100 mužů a speciální policejní jednotky o 100 mužích na pomoc při obraně vnější hranice EU. Podrobnosti o jejich nasazení odletěl vzápětí poté projednat svým řeckým protějškem polský ministr vnitra Mariusz Kamiński (PiS) na jednání Rady ministrů vnitra a obrany EU do Bruselu. „Polsko bojuje proti migrační krizi. Jsme schopni poskytnout Řekům skutečnou pomoc.“, řekl před jednáním Rady polský ministr vnitra. Dodal, že jde o velmi zkušené muže, kteří se v minulosti již osvědčili při pomoci s bojem proti nelegální migraci na misích v Makedonii. 
Polsko je tak třetí evropskou zemí, která vysílá do Řecka pomoc s obranou vnější hranice EU. První policejní posily vyslalo v neděli Rakousko po mimořádném jednání vlády kancléře Sebastiana Kurze (ÖVP). V pondělí rozhodla o vyslání speciální policejní jednotky i maďarská vláda Viktora Orbána (FIDESZ). Maďarsko nabídlo Řekům i možnost vyslání armádní jednotky na pomoc s ochranou hranice s Tureckem.
Česká vláda s pomocí Řecku stále nesmyslně váhá. Premiér Andrej Babiš (ANO) ve svém vyjádření pro Parlamentní listy vyslání posil Řecku podmínil tím, že musí jít výhradně o akci celé EU. V tomto s ním zásadně nesouhlasím. Nemá cenu čekat, až a jestli se na něčem dohodne celá EU. Rakušané, Maďaři i Poláci poslali Řekům posily ihned a na základě dvoustranné mezivládní dohody. Měli bychom se k nim přidat a poslat statečným řeckým policistům a vojákům naše posily ihned. Dokud jsme členy EU, je vnější hranice EU – i ta řecko-turecká – i naší hranicí. Potřebujeme, aby další migrační tsunami byla odražena co nejdále od řek Moravy a Dyje. A měli bychom se do toho také sami zapojit.
Včera večer se na řeckou žádost mimořádně sešla Rada ministrů obrany a vnitra EU. Unie je v přístupu k migrantům nadále rozdělená. Rada přijala pouze obecnou deklaraci vyjadřující solidaritu s Řeckem. Ministři však nedohodli žádné nasazení posil ostatních členských států v Řecku. Rada do pohraniční oblasti nasměrovala pouze více pracovníků unijní agentury FRONTEX. Což ale nejsou ozbrojení pohraničníci, ale úředníci přijímající žádosti o azyl.
Odpůrcem společného nasazení policejních a vojenských sil k odražení migrantů na vnější hranici EU je Německo. Německá kancléřka Angela Merkelová (CDU) včera z Berlína vzkázala, že je proti nasazení armády proti migrantům. Merkelová by místo společného nasazení policejních a vojenských sil chtěla s tureckým prezidentem Recpem Erdoganem (AKP) vyjednat prodloužení smlouvy o zadržování migrantů výměnou za placení vyššího „migrančního výpalného“. Do nynějška EU platila Turecku 9 miliard Eur ročně. Řecku Evropská komise poskytla na ochranu hranic mimořádnou pomoc jen ve výši 700 milionů Eur. Tedy 1/12 toho co EU platí Turecku.
V noci po skončení zasedání Rady ministrů vnitra EU odletěl do Turecka stály předseda Rady Charles Michel. Má z pověření EU jednat s Tureckým prezidentem Recpem Erdoganem o obnovení placení migračního výpalného, jak navrhuje Merkelová. Zítra má jednání o řešení migrační krize na řecko-turecké hranici pokračovat v Radě ministrů zahraničí.
Včera večer zadržovaly řecké policejní a vojenské jednotky na hranici s Tureckem více než 130 tisíc migrantů. Jejich počet však každou hodinou roste. Další migranty na hranici sváží turecké státní orgány. Turecký prezident Recep Erdogan vyhrožuje, že má v zásobě 3 miliony migrantů, které chce přimět k cestě do EU. A nutí je k tomu vskutku nevybíravě – doslova s pistolí u hlavy, jak potvrzují zprávy z různých periodik i videa.

Převzato z FB profilu MUDr. Ivana Davida
Teď je třeba u  nás ještě zakázat všechny politické neziskovky, tak jak v Maďarsku, aby se zabránilo podrývání českého státu.

2 komentáře:

  1. Hmm,tak jako bejvalej emigrant musim rict,ze bych dneska emigrantem v Turecku bejt teda nechtel.Turek by mi drzel buchnu u hlavy abych sel proti flintam na hranici,zpatky uz bych taky nemohl a v hlave bych mel jen ty sliby nahoncich jak mi "tam" bude dobre az tam dojdu............nezavidenihodna situace kdy zacnou zoufali lidi delat zoufali veci. Do toho samozrejme ale nepocitam prevleceny ISIS srace co maji bejt pravem postrileny na miste a bez soudu,hozeny na hnuj bez pohrbu............proud

    PS:. Jinak uz davno tvrdim,ze kazdej emigrant je povinnej ridit se zakonama zeme do ktery prisel a pres to nesmi jet vlak,nikdy a za zadnejch okolnosti.Nelibi se ti to,mazej zpatky odkud jsi prisel!

    OdpovědětVymazat
  2. To je Brancaleonova armáda https://www.youtube.com/watch?v=gh-dmgkutS0

    OdpovědětVymazat

Kdo je Anonymní, tedy nepřihlášen, vždy se podepsat, je to základ slušného chování. Většinou nepustím do éteru.