úterý 5. ledna 2016

Muslimové dostali facana
Zdá se, že přece jenom na světě existují společnosti a lidé v jejich vedení, kteří ještě úplně neztratili zdravý rozum a smysl pro realitu.
V závodě na zpracování masa ve Fort Morganu, v Coloradu v USA zaměstnávají, respektive zaměstnávali přibližně 600 imigrantů ze Somálska. A dlužno říci, že jim poskytovali poměrně velmi slušnou mzdu. V přepočtu okolo 450,- a více korun na hodinu. Ale nějak to nestačilo. Přibližně dvěma stovkám z nich se nelíbilo, že nemají extra přestávky na modlení. Tedy ne, že by se nemohli v pracovní době modlit, ale museli to „stihnout“ v průběhu polední třicetiminutové pauzy a během další patnáctiminutové přestávky na odpočinek, které mají i všichni ostatní zaměstnanci společnosti. Somálcům to ovšem bylo málo. Jejich muslimská víra vyžaduje častější modlitby a také by se chtěli modlit ve větších skupinách svých souvěrců. V tom jim zaměstnavatel podle jejich názoru bránil. A tak vstoupilo 190 z nich do stávky.

Vzájemná jednání následně ztroskotala a společnost "stávkující" varovala, že stávka nemá právní rámec, a že za tři neomluvené absence je oprávněna je propustit. Ani varování nepomohlo, a tak společnost všech 190 muslimů vyrazila na dlažbu.
 
Bez povyku se to pochopitelně neobešlo. Mluvčí islámské organizace na ochranu lidských práv Council of America-Islamic Relations, Jaylani Hussein, je takovým bezprávím silně rozhořčen. Pro coloradská média se vyjádřil v tom smyslu, že pro muslimy je modlitba středobodem jejich žití. „Zmeškat modlitbu je pro ně horší, než ztratit práci“, prohlásil. Podle něj tak ztrácí boží požehnání.
Musíme se přiznat, že nám není úplně jasné, proč je tak rozhořčen. Společnost přece dala Somálcům vybrat. A ti, věrni svému učení, si svobodně vybrali. Raději ztratili práci, protože zmeškat modlitbu je pro ně horší! Nyní se tedy mohou věnovat svým modlitbám podle libosti a ještě k tomu neztratí boží požehnání. Tak ať nám někdo vysvětlí, na co si vlastně stěžují!?

Nebo si opravdu mysleli, že společnost kvůli jejich modlitbám, přeruší práci vždy, když se jim to bude hodit a raději přijde na buben?

A pokud nedokážou něco tak jednoduchého pochopit, pak jim přece nikdo nebrání vrátit se do rodného Somálska. Tam jim nikdo v modlitbách bránit nebude. Nebudou ovšem vydělávat 450,- a více korun na hodinu a pravděpodobně také nebudou mít co jíst!

Ale to by vlastně nemuselo tak vadit. Jistě se najde nějaká vypečená neziskovka, která jim poskytne, za peníze pracujících lidí, potravinovou pomoc, aby se nemuseli obtěžovat nějakou prací a měli na modlení dost času!  
Zdroj:
Prý v OSN se bude projednávat návrh, na celosvětové zakázání Islámu, prý po vyčerpání naftových ložisek a u těch co zde již jsou, bude probíhat povinná vakcinace.

8 komentářů:

 1. Islam nieje o nič horší, než kresťanstvo (modlenie v
  pracovnej dobe teraz nehodnotim).
  ISIS je sionistický projekt, nie islamský.

  Ropa je aj anorganická a ako taká veľmi rýchlo obnoviteľná, viď ruský staronový výskum.

  OSN...no kto by stál o defacto mŕtveho koňa.. Mŕtvy kôň = všetky západné "hodnoty".

  OdpovědětVymazat
 2. https://vimeo.com/150465903

  OdpovědětVymazat
 3. http://www.white-media.info/hax.html

  OdpovědětVymazat
 4. Nič viac len ďalšie slepé automaty, ktoré si myslia, že modliť sa úplne stačí, len to pracovať im opäť uniká, ako všetkým cirkevníkom a sektárom!

  Tonino.

  OdpovědětVymazat
 5. jakého facana? jednali s nimi ako s každým iným. iba tu im nepomohlo vykrikovať o diskriminácii ako v európe... v USA nemajú US ambasádu, tak im nemá kto zavádzať tieto zhovadilosti o nadradenosti moslimov...

  OdpovědětVymazat
 6. Proč si EU bere z této upadající americké společnosti jen ty největší zhovadilosti. Toto je konkrétní ukázka, jak se mají věci řešit, pokud nejsou v souladu s právním systémem daného státu. Mám velké obavy, co by udělali ti naši čeští "posranci" v čele se Sobotkou. Pravděpodobně by nechali majitele firny pro výstrahu ostatním exemplárně potrestat několika letým vězením.

  OdpovědětVymazat
 7. treba jasne pomenovať parazita, eliminovať od "hostiteľa" a poslať ho medzi seberovných, ukážkový príklad "rozborky" parazitického princípu
  Leo

  OdpovědětVymazat

Kdo je Anonymní, tedy nepřihlášen, vždy se podepsat, je to základ slušného chování. Většinou nepustím do éteru.