sobota 28. března 2015

PLZEŇ 1945-američané v akciDostal som pred časom mailom zaujímavý dokument.

Sprvu som nevedel, čo s ním. Pripadal mi príliš zaujímavý, aby som ho len tak preposlal. Tak som ho odložil; veci sa niekedy vyskladajú samy.
V priebehu týždňa mi prišlo čosi, čo k dokumentu prilieha ako leginy na stehno.

Co se tajilo a o čem se nehovoří....? Konec války 1945 v Plzni...

30. 4. 1945 americké jednotky dosáhly Chebu, Aše, potom směřovaly do Stříbra, Klatov, Domažlic… Pražské povstání proti německým okupantům 5 5. 1945 působilo velmi rychle i mimo Prahu. Ve stejný den v Plzni české síly získaly silné pozice. Němečtí starostové Wild a Sturm byli zajištěni našimi vlastenci. 6. 5. 1945 v 9 hodin ráno vstoupil do Plzně americký vojenský oddíl »B« 16. pancéřové divize pod velením plukovníka Nobleho. Ten měl nařízeno zastavit se na předměstí Plzně, ale vida příležitost, rozkázal svému oddílu, aby obsadil Plzeň. (Archiv JNV Plzeň, -7-1. plk. Noble). Revoluční národní výbor v Plzni zveřejnil 6. 5. 1945 výzvu »Na pomoc bojující Praze«. Občané Plzně na výzvu reagovali bleskově. Velení USA bylo z české strany požádáno o zapůjčení automobilů pro přepravu dobrovolníků do Prahy a také o některé zbraně. Velení americké armády nejenže takovou žádost odmítlo, ale odjezd dobrovolníků na pomoc Praze zakázalo. Ukazovalo se, že zájmy USA jsou jiné než českých občanů - bojovníků proti německým okupantům. Počínání Američanů v Plzni bylo podivné a vedlo k narůstání pochybností, o co jim vlastně jde. Po příchodu vojenských jednotek USA do Plzně zrušilo jejich velení Revoluční národní výbor v Plzni. Občané Plzně velmi tvrdě tento čin kritizovali a neuznali jej. Američané museli nakonec ustoupit, ale jejich počínání se nezměnilo. Všimněme si některých kroků, které americké vojenské velení v Plzni nařídilo a realizovalo:
Jen americký velitel má právo určovat strukturu města Plzně. 
- Ulice musí být vyklizeny, obyvatelé mohou do ulic jen v rozsahu dvou hodin za den.
Bylo zakázáno vydávat a rozšiřovat české noviny a české informační letáky.
 - Američané plzeňským bojovníkům proti německému fašismu zabavili vysílačky, zbraně, fotoaparáty, a dokonce zabavili i zbraně československým důstojníkům a policistům.
Veškerá písemná povolení, žádosti, stížnosti… prostě veškeré písemnosti musely být napsány v českém i anglickém jazyce.
 - Americké velení neustále opakovalo a kontrolovalo své nařízení, že německým důstojníkům se nesmí nic stát, protože jsou pod americkou kontrolou.
Občané Plzně se mohli vzdalovat z města jen do vzdálenosti šesti kilometrů… Americké velení zakazovalo činnost Národních výborů jako orgánů nové lidové moci. To omezovalo naši suverenitu a poškozovalo plnění Košického vládního programu, který byl schválen 5. 4. 1945. Americké pojetí svobody prozrazoval také politický obsah vyhlášky amerického velitelství ve Strakonicích ze dne 9. 5. 1945 (č.j. 6684). Okresní hejtmani »budou provádět všechna nařízení amerického vojska a to do té doby, dokud nová česká vláda nebude uznána vládou USA…«. Přitom vláda ČSR byla v Košicích 5. 4. 1945 uznána všemi antifašistickými velmocemi a dalšími zeměmi.
Americké bombardování Plzně
Tento nepřátelský akt nesmí být nikdy zapomenut. Tak to diktují fakta a historická pravda. Americkému velkokapitálu šlo hlavně o zničení významného centra naší ekonomiky - Škodových závodů v Plzni a v dané oblasti. Fašistické Německo v březnu 1939 tyto závody zabralo a využívalo je pro svůj válečný zbrojní program, a to až do konce války v roce 1945. 17. - 18. 4. 1945, čtrnáct dnů po přijetí Košického vládního programu,
americký velkokapitál, vojáci a zbrojaři vedení vztekem a nervozitou z toho, že uvedené centrum naší ekonomiky nebudou ovládat, přistoupili ke zničení závodů v Plzni. 25. 4. 1945 se uskutečnilo poslední masové bombardování Škodovky. Bylo to současně poslední bombardování v Evropě. 500 bombardérů USA svrhlo na uvedený závod 5000 tříštivých, fosforových a zápalných bomb. 29 objektů Škodovky bylo totálně zničeno, 21 těžce poškozeno… nebyl elektrický proud, komunikační a celková infrastruktura byla zničena.
Americký zločin - bombardování Plzně - neměl žádný strategický význam z hlediska dokončování válečné porážky fašistického Německa. Byl to cílený nepřátelský záměr proti nové osvobozené Československé republice, proti její vládě a proti strategické orientaci na SSSR v poválečném období. Američanům šlo o rozbití průmyslové a ekonomické základny ČSR. USA bombardovaly ještě Nové Zámky, Nitru, Pardubice, Zlín, ČKD-Praha 25. 3. 1945 a další místa. 17. 4. 1945 bombardovaly dělnické čtvrti Škvrňany a Karlov. Bylo zabito 624 Čechů, 453 jich bylo zraněno. Američané zničili 505 budov, seřaďovací nádraží a další objekty. Americký generál Patton, když si prohlížel ruiny Škodovky, prohlásil: »Dobrá práce, jsem spokojený!
« Tajemství čtvrté brány.
 V této části zničené Škodovky »pracovaly« dva týmy Američanů ze strategické rozvědky. Zajímaly je výrobní a technologické plány. Prototypy nových německých zbraní, které nebyly použity na frontách. Hledaly archiv závodu, ale ten byl zničen při americkém bombardování. Části archivu a plánů v některých výrobnách nám však přesto Američané ukradli. Náhradní válečný německý archiv nových zbraní a komponentů se ale Američanům nepodařilo odcizit. 22. července 1945 se skupina Američanů převlečených do uniforem důstojníků československé armády zmocnila československých odborníků na odstředivé lití dělových hlavní a unesla je do Mnichova. Americký lup ve Škodovce mohl být ještě větší. Naši vlastenci a nové bezpečnostní orgány ČSR tomu zabraňovali. Pohled do jednoho policejního hlášení Pod č.j. 400 pres./1945 bylo uváděno mj. toto: »Po obsazení Plzně americkou armádou vznikla řada nesnází, které se postupem času vyvinuly v problémy. Vojáci obsazují samovolně opuštěné byty bez ohledu na jejich zajištění, vnikají do nich i násilím… na otevřených táborech německého vojska v okolí Ejpovic naskýtá se týž obraz. Zde byly národnímu hospodářství způsobeny milionové škody, hlavně na motorových vozidlech, na kterých se přijela vzdát německá armáda, ustupující od Prahy. Američané velkou část vozidel zničili.
A pokračuje se dále:
U Ejpovic Američané zničili velké zásoby prádla a potravin. - Za starou hrnčírnou v Plzni do obrovské jámy svážela americká nákladní auta velké zásoby potravin, konzerv, nábytku… to polévali benzínem a zapalovali… - V Chebu zničili Američané velké sklady látek, psacích strojů, radiopřijímačů, konzerv a automobilů… - V Kraslicích zničili vojáci USA sklady hudebních nástrojů.
Na zámku Pozorka u Kladrub bylo velké skladiště hlídáno československými
hlídkami. Američané hrozící zbraněmi naše hlídky vytlačili, skladiště polili benzínem a zapálili. - Z Aše bylo do Mnichova uneseno pět odborníků na výrobu technického porcelánu. - Z tachovského muzea zmizely cenné památky - olejomalby, staré zbraně vykládané stříbrem. S tím vším zmizel také major armády USA Hoower. - Ve Stodě se americké vojenské velitelství zmocnilo násilím 40 vagonů látek, zabavených Němcům, tyto zásoby Američané spálili. - Národní výbor v Chebu 14. 5. 1945 oznámil, že americké vojenské velitelství nařídilo odvézt 45 vagonů obilí do Německa… Fakta a některé údaje jsou použity z textů K. Bartošky a K. Pichlíka »Pokus o hospodářskou kolonizaci ČSR«, Praha 1969, str 11 a další.
Připravil J. GROUŠL 
Dnešní vojenský americký konvoj je ukázkou zaostalosti USA- jen železný šrot. 
Zahraniční politika USA ukázala, že nemůže nabídnout nic jiného, kromě vojenské síly".
Demonstrovat místo velkých myšlenek obrněné automobily je strategie včerejšího dne. Zahraniční politika, která se hýbe výhradně s pomocí vojenské síly, jako v USA, je záležitostí minulého století.

 

12 komentářů:

 1. AANO,tak stejný dokument jsem poslal známému pu blicistovi JANU ŠINÁGLOVI...a ten hbitě odpověděl,že byl použit SOUČASNÝ psací stroj a že je to PODVOD pro hlupáky a malé děti.Tak jsem mu odepsal,at jde poradit tomuto americkému HLUPÁKOVI http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Spojene-staty-jsou-nejvetsim-zlem-jakemu-svet-kdy-celil-To-nenapsal-nikdo-z-Moskvy-ale-veteran-z-Bileho-domu-368280

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. to Kabod
   Dnes je všechno opačně, lež je pravda a pravda je lež. Tak se nedivte, že je toho Faké jak kadlátek na stromě, podle nich. Ale slivovice(štáva z kadlátek, je někdy hodně výživná) je moc dobrá, hlavně na lež. No o Śináglovi - na Moravě se říká Šinágle bagančatům - jdou blbě.

   Vymazat
 2. Kudy chodím, tudy těm us náckům nadávám, nemaj tu co pohledávat šmejdi, hlavně že kdesi psali jak usa uhradí ČR všechny náklady na ubytování apod., to jsem zvědav. A tak jim to vypočítejme nyní VŠE, včetně všeho co v 1945 v ČR zničili.
  Ten Stropnický mě velmi zklamal svou prodejností je to též usa řitní alpinista, i když TV nemáme člověk se doslechne. A dost o politice, jen glosa - tentokrát pod okny v praglu už nebudou haldy hnoje ani odpadků jako tenkrát, ale holý beton.

  Žádám Sílu o zničení všeho temného zde na Zemi.
  Žádám Sílu o zničení všech nástrojů Satana zde na Zemi.

  OdpovědětVymazat
 3. To mně teda už ve škole při dějepisu bylo divný, proč američani bombardovali Škodovku.Teď už mně to je jasný.Hlavně že se budou klanět v Plzni u ponmíku.

  OdpovědětVymazat
 4. Tedka jsme nekde cetl dokument o tom ze Hitler byl vlastne american a cela valka byla jen proto ze americani chteli valcit!!! Na sto procent tomu verim!!!!

  OdpovědětVymazat
 5. Před pár dny jsem byl na setkáni se spolužáky na Hlučínsku. Jak to bývá chlapi zabrousili na vojnu a tak někteří dnes již šedesátníci vzpomínali na své předky jak ti válčili ve druhé světové. Většina jejich otců byla odvedena a bojovala za Hitlera. Někteří na východní frontě a mnozí po zranění či vyvedení z bojů na západě Evropy. Podivil jsem se , když mi vyprávěli, že jako zajatci se měli u amíků velmi dobře, něketrým bylo povoleno nosit i zbraň???(což mi bylo divné) a hlavně pracovali ve prospěch američanů jako řidiči atd.. Tento zajímavý dokument mi tyto slova jen potvrdil. Jak se dá historie ohýbat ja jednu či druhou stranu.........

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to jste napsal trefně,ono to ohýbání historie není nic nového,děje se to po tisíciletí a dít bude.Teď tady máme dvě strany-provýchodní a prozápadní a obě ohýbají ostošest.Ta prozápadní je podle mého názoru daleko vlezlejší a nabubřelejší.A tak mám v živě paměti a předávám potomkům vyprávění našich dnes již nežijících babiček.Nadka

   Vymazat
 6. no jo, ukázka z publikace Karla Pichlíka a Karla Bartoška -Američané v západních Čechách v roce 1945- z roku 1953. perfektní ukázka komunistické propagandy 50. let, dělané na objednávku KSČ :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No jo, to je jako bych řekl, že dnes ohledně konvoje a politiky je to zase americká propaganda. Jenže, ti co ještě žijí, vám uvedené údaje potvrzují a to je pro dnešní propagandu průser, tak heslo CIA je, že jsou to komunisti a je vymalováno. Kdyby jste četl pozorně, jeden komentář zde z 29.března 2015 16:59 rovněž popisuje, co se opravdu dělo. Označit něco Faké už není IN.

   Vymazat
  2. A nějaký opravdový důkaz by nebyl?

   Vymazat
  3. to Anonym
   Na nepodepsané anonymy většinou neodpovídám, ale jen jednou udělám vyjímku. Jako jeden z důkazú vám nestačí bombardování Plzně a Škodovky?
   Vaše zaujatost je tak velká, že by jste myslím i požadoval důkaz z fašistických koncentračních táborů - že to byl výmysl a že i to je podvod.

   Vymazat
 7. Někdo se vyvíjí,mění názory během života,někteří SVOBODNÍ publicisté si zamrzle melou dokola glosy z konce šedesátých let...JEJICH RANEC..https://www.youtube.com/watch?v=063jQAM6N8I

  OdpovědětVymazat

Kdo je Anonymní, tedy nepřihlášen, vždy se podepsat, je to základ slušného chování. Většinou nepustím do éteru.