úterý 10. února 2015

Pozor na balenou voduNemeckí výskumníci objavili v 18 rôznych vzorkách balených vôd látky narúšajúce endokrinný systém, ktoré môžu nepriaznivo ovplyvniť reprodukčné orgány.
Z až 24.520 podozrivých chemikálií nachádzajúcich sa vo vode z plastových fliaš, jedna obávaná látka sa vyskytovala v takmer všetkých skúmaných vzorkách.
Ide o 2-elylhexyl fumarát (DEHF) – endokrinný disruptor (narušovač), u ktorého sa opakovane potvrdili anti-androgénne a anti-estrogénne účinky.

Endokrinné narušovače sú látky, ktoré:
zasahujú do hormonálneho systému
môžu spôsobovať rakovinové nádory
vyvolávajú pôrodné defekty
zapríčiňujú srdcovocievne ochorenia
prispievajú k metabolickým ochoreniam a poruchám vývinu

Na tejto štúdii pracovali Martin Wagner a Jorg Oehlmann z Goetheho univerzity vo Frankfurte nad Mohanom a Michael Schlusener s Thomasom Ternesom z Nemeckého federálneho inštitútu hydrológie.
Potvrdili, že balená voda môže obsahovať vysoké množstvá pre vaše zdravie nebezpečných látok. To u odbornej verejnosti vyvolalo vážne znepokojenie.

Čo konkrétne vedci objavili?
Autori použili citlivé merania biologických procesov v skúmavkách, aby zistili celkovú estrogénnu záťaž, ktorú predstavuje voda uskladnená v plastoch.
Väčšina z analyzovaných vzoriek vykazovala kontamináciu. Necielená spektrometria s vysokým rozlíšením poukazovala na prítomnosť izomérov melátov a furmátov ako možných kandidátov.
Okrem 2-elylhexyl fumarátu zisťovali aj možnú prítomnosť ďalších endokrinných disruptorov. Jeho namerané množstvo bolo totiž menšie, ako bolo potrebné pre vyvolanie tak silných pozorovaných biologických zmien v skúmavkách.
To znamená, že vo vode museli byť prítomné aj ďalšie látky s podobným účinkom.
Meláty a furmáty sú nielen biologicky, ale aj chemicky dosť podobné ftalátom. Preto sa vedci domnievajú, že objavili novú, doteraz prehliadanú skupinu endokrinných narušovačov (disruptorov).

Biologická sila nameraných chemikálií
Antagonická aktivita vzoriek na biologické procesy bola veľmi silná. Ekvivalent 3,75 ml balenej vody vo fľaši deaktivoval receptory estrogénu a androgénu o neuveriteľných 60 až 90%.
Balená voda analyzovaná zo šiestich krajín vykazovala nasledovné biologické vplyvy:
estrogénne
anti-estrogénne
androgénne
progesterogénne
gluko-kortikoidné (steroidné)

Čo môžete proti tomu urobiť?
Odpoveď je jednoduchá – nepite balenú vodu z plastových fliaš!
Okrem toho si môžete zakúpiť vodné filtre, ktoré odfiltrujú nielen chlór a jeho zlúčeniny, ale aj ďalšie škodlivé látky. Keď si spravíte malý prieskum, nie je ich až tak ťažké zohnať aj za pomerne málo peňazí.
Napríklad táto multifunkčná Zeus filtrovacia sada Oasa (v Česku tuto), vrátane filtra stojí len okolo 26 Eur. Náhradný filter vyjde na približne 8 Eur a vystačí pre 800 litrov vody.
Za 1 Euro tak viete prefiltrovať až okolo 100 litrov vody.
Samozrejme, nie všetky z nájdených 24.520 chemikálií je škodlivých. Prečo ich ale vedome dodávať do tela a vystavovať sa tak zbytočnému riziku?
Určite ste aj vy niekedy zacítili príchuť chemikálií z plastovej fľaše a obzvlášť, ak ste ju nechali postáť nejaký čas na slnku. To je aj jeden z hlavných problémov – aj keď vy fľašu na slnku nenecháte, neviete čo s ňou bolo robené v distribučnom reťazci, pokým ste ju nekúpili.
Tuto nasleduje jedno zaujímavé video (v angličtine) obsahujúce viac informácií, ktoré je dobré vedieť o balenej vode.

5 komentářů:

 1. No a jak říkala Anastasie - balená voda je zkrátka mrtvá voda. Navíc, už jen tím, jak tu vodu plněj za horka pod tlakem do těch hnusných plastů, přejde do vody taková spousta s*aček, že to žádnej soudnej člověk pít nemůže. I když s sebou tahám vodu do školy apod., tak jedině ve skleněný lahvi. Jde krásně poznat, jak voda v umělý flašce je už po dni pěkně hnusná, kdežto ze skla je dobrá i po třech dnech. Balená voda má v sobě navíc destruktivní informační matrici radioaktivity, z toho, jak se "sterilizuje", takže pak člověk ani neví, že tu rakovinu dostal z balený vody.
  Kohoutková je mnohem lepší, a to i ve městech... ta se dá navíc už vcelku jednoduše vyčistit, třeba šungitem, křišťálem, nebo energeticky (viz výzkum Masaru Emota, jak myšlenka působí na vodu)... a osobně se mi osvědčila ještě jiná fajn věc na zlepšení vody. Vytiskl jsem si na papír určité symboly, které vyzařují harmonickou energii, stačí pak na takovej symbol postavit sklenici s vodou a po pár hodinách máte vodu jak z horskýho potůčku :)
  Konkrétně mám vyzkoušené tyhle symboly:
  http://shop.stesticko.cz/inshop/files/53433/50635.jpg
  a odsud tzv. Duchobor a Bylina Odoleň -
  http://vedy.in/slovanska-kultura/symbolika/system-zobrazovania-ivota-v-ingliizme

  A nebo mě ještě napadá úprava zmražením a rozmražením, o tom byl dokonce článek tuším i tady na EuP.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. to Kment
   Je dobře, že jste dal i své zkušenosti do komentářů pro ostatní čtenáře. Jinak jsem dal do pravého sloupce Rezonátor, který rovněž působí na harmonizaci tekutin, ofotit a zapouzdřit do fólie a na něj postavit veškeré nápoje, i třeba mléko(někdy, když se něco děje negativního v prostoru, mléko se rychle srazí a to je známka, že již obsahuje něco, co nemáte pít).
   Jinak jak jste upozornil čtenáře, ten článek je tady: http://energieupramene.blogspot.cz/2011/08/ledinkova-voda.html
   Děkuju taky za zkušenosti z praxe, tak to má být - a kdo nevěří, ať si skočí ......

   Vymazat
 2. Zítra na Českém rozhlasu Dvojka od 11 do 12 hod. JÁN ZÁKOPČANÍK...12.2.2015

  OdpovědětVymazat
 3. To chce vycitovat,co ta figura NYNÍ potřebuje...Jestli po měsících vegetariánství si střihnu dvacet deka loveckého salámu s bílou houskou,nebo plastovou vodu,ředěnou z vodovodu...Takových odborných posudku z webu mě dohnalo i k jedenactidennímu pokusu o NEJEZENÍ a ONO to FUNGUJE...Jestli přijde black out...PRAVICUJÍCNĚ česky řečeno,nebudu mít z toho ZAHNĚDLÉ gatě..https://www.youtube.com/watch?v=2iOEKhAaQ-M

  OdpovědětVymazat
 4. Balenou vodu vůbec nepiju. Na chatě jsme si dokonce zřídili čističku, abychom mohli brát vodu z nedalekého pramene..

  http://www.cistickaodpadnichvod.cz/montaz-cisticky-vod

  OdpovědětVymazat

Kdo je Anonymní, tedy nepřihlášen, vždy se podepsat, je to základ slušného chování. Většinou nepustím do éteru.