pondělí 6. března 2017

Výchova dětí

Na pravé straně jsem dal hlasování o způsobu výchovy dnešních dětí. Jelikož toto téma je tak široké, tak jsem zde dal formou příspěvku možnost se vyjádřit čtenářům více.
Hlasování čtenářů v anketě" Co upřednostňujete při výchově dětí" vyšly tyto výsledky:
počet hlasů celkem  192
přísnost  25
volnost a tolerantnost  19
aby mělo respekt vůči svému okolí  66

 

21 komentářů:

 1. Haha a jak se vychovává dítě, aby mělo respekt vůči svému okolí?
  To už je podle mne výsledek výchovy a ne výchova jako taková, si dovolím nesouhlasit tedy.
  Probíhá řízená a cílená debilizace lidstva a tak za největší úspěch ve výchově považuji, aby s tímto bylo dítě obeznámeno a dokázalo se s tím potom ve svém životě popasovat a hlavně nenápadně, jinak se stane bílou vránou a každému je jistě jasné, jak bude okolí reagovat.
  Taky by mne docela zajímalo, kolik času věnují paření ty dvě "odbornice", co hovoří o výchově.
  Výchova dětí spočívá v "pouhém" napodobování rodičů. Na Slovensku jsem slyšela příměr "aká matka taká Katka".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ...je to naozaj tak ? Ono každý môže vyskúšať rôzne ,,odborné'' rady a rôzne formy pomoci, avšak až čas ukáže, či boli správne. Odborníci a pomocníci potom môžu síce priznať, že sa mýlili, pokiaľ nebude výsledok taký, aký sme očakávali, ale to dieťa, z ktorého sa už medzitým stal dospelý človek, sa bude musieť vyrovnávať celý zvyšok svojho života s prístupom svojich rodičov (predchádzajúcej generácie a spoločnosti). Myslím, že je určite dôležité hľadať a nachádzať, avšak korene z ktorých dieťa vyrastie sa nikdy nedajú celkom poprieť a pokiaľ ich chce zmeniť nie je to také jednoduché ako by si to niekto predstavoval, avšak je existencia jednej technológie, v súčasnosti nazývaná ''overtonove okno'' a táto technológia sa môže používať v krátkodobom časovom horizonte a určite potom aj v dlhodom časovom horizonte, t.j. v generačnom, kedy si nasledujúce generácie nemusia vôbec uvedomovať, že na nich môže byť táto technológia uplatňovaná. Príslovie ''aká matka, taká Katka'' a ''aký otec taký syn'' má v sebe veľký kus pravdy, otázka však už potom len znie, či naozaj chce byť Katka ako matka a syn ako otec a čo všetko urobili rodičia preto, aby ich deti chceli byť ako oni...

   Vymazat
  2. Ano, až v pozdějším věku se ukáže jak působila výchova rodičů, ikdyž byla míněna sebelépe.
   V mém případě došlo právě k tomu, že nechci být jako má matka, věčně ironizující poznámky a citový chlad nejsou pro dítě nejlepší.Trvalo mi téměř do 30 let než jsem dobře pochopila a zpracovala, co se dělo.Proto se ke svým dětem chovám jinak a odmítám autoritativní výchovu bez možnosti výběru a diskuze.Za to, jsem byla označena slovem "ježíšek" a bylo mně naznačeno, že děti mně nebudou mít rádi a vykašlou se na mně až budu stará, že jsem příliš benevolentní a chovám se příliš kamarádsky.Jiná být neumím a ani nechci a až čas ukáže zda se můj způsob výchovy osvědčí.Základem pro mne je, že dětem od malinka vštěpuji rovnoprávnost lidí, přírody a zvířat, tím je dle mého názoru učím soucitu a předpokládám, že se to projeví i ve vztahu k lidem, tedy k toleranci ostatních.Ale formou příkladu nikoliv nařízením.

   Vymazat
 2. Pane vedoucí, jak to že nesouhlasí počet hlasů, to je nějaký FAKÉ, asi Vám to zmanipuloval Putin, haha.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Paní kolegyně, nevím proč by hlasování mělo být FAKE, osobně nemám žádný zájem, ale pokud jste si všimla, anketa je nastavena tak,že hlasující si mohou vybrat několik odpovědí jim blízkých, tedy i dvě.
   A Putin by to už měl mít zmáklý ve světě už dnes, zítra je pozdě :)

   Vymazat
  2. Hm, tedy se omlouvám.Pak mně jaksi uniká smysl toho třetího bodu.Zkusím se více zamyslet.

   Vymazat
 3. http://videacesky.cz/video/problem-dnesni-generace-milenialu

  OdpovědětVymazat
 4. Tohle západní vnímání výchovy již bylo dááávno za soudruhu..https://www.youtube.com/watch?v=76biBlrrwEc

  OdpovědětVymazat
 5. Odpověď mi byla jasná při čtení ankety a zvolil jsem 2 odpovědi naráz "Přisnost", "Aby mělo respekt k svému okolí".
  Tolerance tam být musí sice také a to má svoje meze, a život je tak rozmanitej že každou situaci člověk musí řešit originálně.
  Zde je tuším spíš myšlen ten kontrast, a při příliš benevolentní výchově dětí vidíme pak současnou situaci u mladších ročníků, ze zkušenosti vím že např. v Holandsku rodiče vyloženě "volná výchova" pak to vypadá v praxi, některé zájezdy holanďanů doslova zlikvidovaly vybavení hotelů na horách...

  OdpovědětVymazat
 6. Prostě nesnáším sama, pokud nademnou někdo stojí jak sup a sotva otevře oči, už se rozhlíží, kde co kdo zase udělal blbě a nebo vůbec ne, tak to ani sama dětem nedělám.
  S naší školačkou je to trochu ouvej ve škole, samozřejmě, když seřvala učitelku,co jim dává písemku hned po prázdninách, tak jsem jí seřezala.Jenže to je učitelka, loni vyběhla ze školy a zeměpis učí bez map a atlasu(teď už tedy ne, po mojem upozornění), tvrdí že Krym patří k Ukrajině a že kdo nemá denně maso, tak málo jí.Je to systémovej blbec a to se pak dítěti někdy těžko chápe, že nemůže k tomu, co říká učka mít připomínky, ikdyž jsou to ptákoviny.Ale snažím se jí vysvětlit, že hold když má nad ní blbec moc, tak musí skopit oči a myslet si co chce, ale říkat a komentovat nic.Doma se bavíme jinak a to je naše věc, vlastně jí učím vychytralosti, ale jinak to nejde.
  Ikdyž jsem tedy benevolentní ve výchově, tak vím jistě, že by moje děti nic nezdemolovaly, haha.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. to ter fry
   ....Prostě nesnáším sama, pokud nade mnou někdo stojí jak sup a sotva otevře oči, už se rozhlíží, kde co kdo zase udělal blbě a nebo vůbec ne……
   Ono je to jednoduchý jak facka, potomek se má snažit nedělat něco „blbě“ a hned po probuzení respektovat pravidla, je to vlastně učení se sebeovládání, pak nemusí vychovávající „čučet jak sup“ a vychovávat tak třeba dítě nad 10 roků tímto způsobem (ustlat pelech, pozdravit atd) a je to vždy lepší než domluva, která stejně u něj zatím nefunguje (puberta -sebestřednost), tak se učí mít respekt ke svému okolí, tedy i k okolním členům.
   Jednoduché, ale pro okolí vychovávajícího nepopulární a někdy i odsuzující ostatními členy, ikdyž pro něj samotného dost náročné, ale co by jsme pro ty naše děti neudělali, třeba si i nasadili tu „Psí hlavu“ od ostatních členů.

   Vymazat
  2. to Iv
   Pane Iv čtete mi Duši a dost mi ty fousy šedivěly jeden čas, třeba když mi protějšek "nechtěl připustit" aby puberťák dostal po zadku vždyt prej može mít jelita a radši ho volala v 11r. otřít nádobí třeba 10x a stejně pro něj musela osobně do pokoje a ještě držkoval páč hrál na tabletu hry (!), prostě plně přes čáru - biolog. otec totiž na ty 2 děti celej život vyloženě kašlal, přišel domu a usnul. Takže jsem si chvilu po sezn.fakt užíval, byly z teho logicky i hádky. Srovnalo se to, pochopili tuším všichni.

   Vymazat
  3. to Ol
   To je přesně ono, pokud jeden a v tomto případě mužskej element na děti kašlal, zákonitě stejně přijde většinou jiný mužský element (pokud jsou to vyšší Duše), který má pak „šediny“ z výchovy a okolí mu nasazuje „psí hlavu“, protože děti tak byly zvyklé jen na ženský element, který většinou je bezbřehy milující a tak pro potomky velmi, velmi vyhovující, protože mohou expandovat bez omezení, většinou na úkor jejich okolí, ale pro praktický život je to nevyhovující, vznikají pak v dospělosti konflikty s okolím a dvojkolenná výchova aspoň dětem tříbí mozek, učí se rychleji analyzovat a víc jej používají, nemají hlavu jen na klobouk a nebo dopředu nastavené situace ve hře na PC.

   Vymazat
  4. to Iv
   Ano je to jak píšete a kolikrát jsem musel detailně vysvětlovat na příkladech co nastane pokud ustoupím já vždyt jsem to viděl vše před očima... A vlastně jsem dostal zjebáno že to nejsou moje děti a jak mu vysvětlí jelito na zadku kdyby náhodou... Časem došlo k pochopení polovičky ale stále nebylo vyhráno, jejich starší syn že pujde za otcem kterej si ho koupil (moře, PC, mobil, kapesny atd..) protože su prej zlé a hnusné. Otec se jí takto chtěl pomstít že mmj. sebere prvorozeného)
   Po 1,5r už chce kluk zpět za nama, a když zjistil to nejde aspon přemýšlí jak se co nejvíc vzdálit od biol. otce (internát a pak hned práce) protože ho prej nemože vystát, A je to - kluk pochopil že ho vlastní otec sprostě obelhal a využil (ťuťuťu, pojď za mnou do čech, nebudeš muset NIC dělat, pojď zavoláme temu strejdovi že nám bere maminku... a další psych.vydírání), proto u kluka jako fotr skončil a doslova, a někdy jí otec volá že si neví rady, že prej zkusil všechno, že ho neposlouchá, nikam s ním nechce (hory, voda, kolo..) no holt puberta dnes mu je 15r.

   Vymazat
  5. to Ol
   K tomu není vůbec co dodat, přesně učebnicový příklad, i z naší praxe. Kdo je miluje a má je rád, ten se snaží je i vychovávat, kdo je nemiluje, ten jen slibuje (falešná láska) a kašle na výchovu. Tady nejde o to, kdo je bio. otec, ale o to, kdo je má rád a tím na sebe bere moc nevděčnou roli výchovy pro okolí, v tom je základní rozdíl, výchovou dávám jasně najevo, že mně to dítě není u zádele.

   Vymazat
  6. to Iv
   popsal jste přesně. Nemohl jsem vnitřně jinak než se zapojit do výchovy, ve 12letech by kluk už mohl jednou za den-dva otřít nádobí (5min), s košem(1min), a jednou týdně vysát, pak utřít prach(1hod). Pokud práce na zahradě a kolem domu- od každyho trošku. Nedělal lautr nic. Volnýho času má celý odpol.(záleží jak je šikovnej haha), jenže ve volnu buď seděl u PC(mobil, tablet,..) a hráli se sousedem(20m) hry po netu, do večera. Příběh staré cca 5 let, kluk je u otce a prý pujde na ten intr, však ono ho to třeba zocelí, postarat se o sebe jojo. Teď už se moc dělat nedá, jen rada a musí přijít on.
   U mě se to nyní cca 3 dny zpět projevilo bolestí pod pravou str.žeber a nahmatal jsem bouličku - prý játra nebo žlučník, zkouším tinkturu Ostropestřec a čaj viz odkaz, na noc dnes zkusím Kinoki náplast na nohy. Nemožu moc kašlat ani se smát, i smrkat dělá bolestivej problém v tom místě, možná prej i z nervů řikala včera sousedka, že na žlučník bere prášky (celý život učitelka-je skvělá) řikám si než chemii to radši dám 21 dní půst. Špatně se leží spal jsem v sedě, no jakoby žlučník dával echo že se něco děje v játrech? Před měsícem dělal obvoďák krevní testy-po respir. nemoci (zdroj chem-vzduch) a prý uplně zdráv haha, do pondělí vydržím a zajdu s tím. Mám pocit že játra "nebolí" to spíš dělá ten žlučník, toto neznám prožívám prvně.

   žlučník slinivka čaj
   http://www.jukl.cz/p/zlucnik-slinivka

   tinktura ostropestřec
   http://www.jukl.cz/p/ostropestrec-d3

   Vymazat
  7. to Iv
   Děkuju. Ten problém mám spíš sám ze sebe a ne z té starší situace, tedy min.tejden jsem měl Dalacin C 300 (antibio po mnoha letech), injekce kvuli zubu, k tomu ty posypy zvrchu...

   Kdoví co v okolí dělaj s vodou, u kohoutko-vody sleduju ted spousty sanytru, konvici jsem dřív vyvářel (září 2016) cca 1x/1měs, nyní skoro každej tejden. Když dnes uvařim vodu je kalná, to nebejvalo, i uvařená byla průhledná.

   Vymazat
  8. to OL
   Pokud máte studnu napojenou na vodovodní řád, je zrovna období "Otvírání studánek", kdy se hejbou podzemní cesty vody a je potřeba studnu v tomto období, nebo když vidíte že je kalná odebírat více vody, aby se pročistily praskliny přivádějící vodu. Nejen že docílíte pak čistější vodu, ale obnovíte i pramen a ten Vám bude při období velkých such fungovat líp, vy budete mít kvalitní vodu a sousedi už třeba ne a nebo jen zbarvenou čurdu.

   Vymazat
  9. to Ol
   Pokud mohu vyjádřit svůj pohled, odpovídá to játrům, člověk je nervozní, svědí tělo, rozmrzelý atd. Ostropestřec je dobrý. Dál namáznout bolavé místo hustým Ganzem a klidně přikrýt detoxikační náplastí, brzy by mělo být vše v pořádku.

   Vymazat
  10. to Iv
   Hustý Ganz tj asi ten zelené "krém" co se vždy udělá na měděné spirále po ukončení výroby G., namazal jsem tím včera ono místo a po chvilce cítil příjemný teplo a šimrání(super!), po hodině oblepil chodidla Kinoki po 2 vedle sebe a ráno velká úleva, dokonce se i normálně vysmrkám a možu kýchat. Předtím jakoby bránice nedovolovala žádnej větší pohyb (zvětšený játra?). Ještě jednou děkuji.

   Vymazat
 7. Upravím jednu z odpovědí "Přísnost" = častěji spíš jde u mě o DŮSLEDNOST a tato odpověď v anketě chybí. On totiž každej z nás si može tyhle pojmy vyložit po svým, a taky každej mužem mit jiný hranice... Čili rozhodně nad nikým nestát (neprudit) spíš jen sdělit co a jak, pak to opakovat, když nenastane zlepšení pak postupně zvýšit hlas, atd.
  Děti přece opakovaně zkouší co si mohou dovolit a co ne a tyto fáze přicházej několikrát za dětství, víme. Stejně tak velikej rozdíl pro mne syn/dcera, a jak jsem musel přehodnotit některý postoje haha.
  No jéje zmíněná zzeměpisná pí(u)čitelka no to je věc,známe asi všichni a s tímto se musíme holt popasovat, jojo Terezko jak řikáš umět "držet hubu a krok" to u nás taky nastane časem, vlastně dvojkolejná výchova jako za režimu.

  A pak jsou i chvililičky když např jde žena po ulici s kočárem, 2 děti co jdou před ní drží se za ruce a už dopředu volají na paní co zde nosí letáky "dobrýýý déén" a paní v mírným šoku a že "jééé to máte fakt tak hodný děti?" a několikrát se otáčí... Jen kdyby věděla haha :-)))

  OdpovědětVymazat

Kdo je Anonymní, tedy nepřihlášen, vždy se podepsat, je to základ slušného chování. Většinou nepustím do éteru.