středa 21. listopadu 2012

Pokračování se zdravou stravou
Dostal jsem od našeho přítele Jiří Sv. další příspěvek na téma  zdravé výživy, tak pro co nejširší osvětu otiskuji rád i zde, snad si něco vyberete:

Markus Rothkranz – Síla Syrové Stravy
Nejsilnější zvířata na planetě – sloni, nosorožci, hroši nejedí maso a přesto mají přes 2000kg svalů. Z čeho mají tuto svalovou hmotu? Všichni jedí zelenou stravu.

Markus Rothkranz, filmař, malíř a jeden z představitelů Hnutí syrové stravy v USA je autorem e-knihy „Léčit sám sebe 101“ a nedávno vydal DVD s názvem „Jídlo a lék zdarma,“ o tom, jak divoce rostoucí rostliny poskytují vynikající výživu a mohou nás i léčit.
Markusovi je 50 let, ale vypadá o 20 let mladší. V dětství byl stále nemocen a čtyřikrát téměř zemřel, jelikož měl slabý imunitní systém.
Zkoušel všechno možné, aby si zlepšil fyzickou kondici. Postupně přešel na vegetariánství, pak veganství, ale stále něco chybělo. Ve 27 letech téměř zemřel, měl ucpaná játra, zasaženy ledviny, srdce nepracovalo, jak mělo. Rozhodl se všeho nechat, zbavil se veškerého majetku a odešel do pouště, kde byl 40 dnů. Měl mimořádný zážitek, zažil jednotu se všemi zvířaty kolem, přicházely k němu všechny odpovědi a po této události Markus poznal, že příroda sama poskytuje všechny živiny, které živé bytosti k životu potřebují.
Začal od základu a postupně se vypracovával nahoru. Ve chvíli, kdy se začal zabývat něčím, co člověk vyrobil, co bylo uvařeno, vyrobeno, dáno do sklenice, balíčku, krabice, tašky, začal se cítit špatně.
Markus říká, že příroda je dokonalá, syrová zelenina a ovoce poskytuje ze všech jídel největší ochranu proti rakovině.
V okamžiku, kdy se pokusíte přírodu změnit, jestliže vaříte jídlo, zabijete enzymy (nějak kolem 40-46 stupňů Celsia), začnete zabíjet své tělo. Enzymy jsou silou života, to je to, co naše tělo potřebuje.
Konzumace masa, živočišných produktů a pití alkoholu nás zabíjí. Pomalu, ale jistě.
Markus vypráví o svém otci. Vždy jedl maso, pil alkohol, žil typickým životem. Dostal agresivní rakovinu prostaty a lékaři mu dávali jen krátkou dobu života. Musel udělat radikální rozhodnutí o změně života, změnit životní styl, stravu, všechno. On udělal to, co mnoho lidí udělat nechce, a během 30 dnů jeho výsledky testů klesly na nulu. Pět let uplynulo a nic se neděje.
Markus říká, že každý by se měl vyhnout zpracovanému jídlu a neničit si své tělo. Každému, kdo je na syrové stravě, zdravotní problémy zmizí.
Markus vysvětluje tajemství divokých rostlin. Plevel roste všude, kde je špatná půda. Začne šířit kořeny a rozrušovat ornici. Plané rostliny nevědí, kdy budou zavlaženy, aby přežily, proto jsou vybaveny dlouhými kořeny, které jdou velmi, velmi hluboko do země. Tam vysávají všechny saponiny, steroly, alkaloidy, glykosidy, minerály, vitamíny a tak jsou nejbohatšími rostlinami na světě. Když začnete jíst plané rostliny, za čnete se cítit jako znovuzrození a plní energie.
Tyto rostliny jsou doslova super jídlem na planetě a jsou zcela zdarma.
Markus doporučuje konzumovat tyto věci v tekutém stavu, jelikož mají vyšší energii a nespotřebují tolik energie na trávení. Pokud máte vážné zdravotní problémy, nic nedělejte, buďte chvíli o vodě a pak si dělejte jen šťávy, protože 70% energie se spotřebovává trávením jídla. A pokud budeme jíst pevnou stravu, pak většinu energie vezme trávení. Proto přestaňte jíst a pijte jen čerstvé zeleninové šťávy, které jdou přímo do krevního oběhu.

Markus zmiňuje některé plané rostliny a jejich účinky:

Chaparral- je křoví rostoucí na poušti, domorodé národy je po staletí využívaly na léčení nemocí včetně rakoviny. Je to silný antioxidant, který zabraňuje dělení buněk, je nejsilnějším lékem proti rakovině, jaký existuje. Kolem chaparralového keře nic neroste, protože nic nemůže zdvojit a rozmnožit buňky.

Yucca má pozoruhodné vlastnosti, které omlazují tělo. Yucca je prášek. Vezmete střed rostliny, když upadne a začne hnít, vezmete prach, dáte ho do vody a vypijete. Apači používali yuccu na vlasy, které jim potom rostly jako blázen.

Pampelišky se v celé historii používaly kvůli jejich léčivým účinkům. Žlutý květ je jeden z nejbohatších zdrojů lecitinu a vitamínu D  na světě. Je to kompletní potravina se všemi osmi esenciálními aminokyselinami, ze kterých se tvoří bílkoviny, silně čistí krev, j&aa cute;tra, rozpouští ledvinové kameny, pomáhají při akné, cholesterolu, zabraňují rakovině, snižují cukrovku.

Lopuch – málokdo ví, že je jednou z deseti TOP léčivých bylin světa! Je protizánětlivý, protiplísňový, protinádorový, čistí krev, odstraňuje kyseliny z krve, což je ohromné pro ekz&eacu te;my a lupénku. Vyrovnává hormony, artrické a žlázové problémy.

Ostropestřec - vysoká bylina se špičatými ostrými listy obsahuje bílou mléčnou kapalinu, s kterou si potřete mateřské znaménko, bradavici nebo kožní rakovinu, rozeženete problém. Pomáhá léčit hepatitidu, stejně jako sklerózu jater. Semena obsahují látku zvanou Silymarin, která zakrývá a chrání jaterní buňky před vstupem toxických látek do buněk a pomáhá regenerovat jaterní buň ky.

Sléz – je běžná rostlina a je dobrá na zánět průdušek, astma, rozedmu plic, na odstranění hlenu, pomáhá celému dýchacímu systému, zvláště, když trpíte nachlazením. Také pomáhá při zažívacích problémech, žaludečních vředech, otocích, zánětech močových cest.

Jitrocel – Nejlepší věc na sennou rýmu, alergii, astma, tuberkulózu. Pomáhá zbavit se problémů po píchnutí hmyzu, infekcí, kožních onemocnění, je proti jedu, čistí krev, dobrý na kolitidu, bolení břicha, průjem a prostatu.

Markus radí, jak požívat tyto byliny.
Všechny pampelišky, bodláky, trávy jsou jedlé. Sléz a jitrocel roste všude po celém světě a jsou to dvě z nejlepších věcí, které můžete konzumovat. Když trháte cokoli živého, umírá, začne oxidovat, aby se navrátilo do země. Přirozený proces čehokoli. Pokud moc dlouho čekáte, nic uvnitř nezůstane.
Většinu rostlin stačí jen vzít, vložit do úst a sníst. Většina rostlin je hořká, proto nejlepší způsob, jak je pozřít, vložit je do mixéru s něčím sladkým, třeba hrozinkami, jablečným moštem. kokosovou vodou, ovocem, fíky, datlemi a čímkoliv dalším, celerem, okurkou. Samozřejmě z nich můžete udělat salát, šťávu, čaj a vypít je.
Příroda nám poskytuje vše potřebné a zcela zdarma a najdeme to mnohdy hned za našimi dveřmi.

MIMI KIRK – díky syrové stravě usměvavá a úžasná i ve svých 72 letech

Safra ženská
Mimi Kirk se stala ve svých 71 letech vítězkou soutěže s názvem „Nejsvůdnější vegetariánka nad 50 let,“ která byla pořádaná organizací - Lidi pro etické zacházení se zvířaty, známé jako PETA. Prokázala, že pokročilý věk nemusí vždy korespondovat s poškozeným zdravím.

Jak dosáhla zdraví a vitality v tak pokročilém věku?
Můžete mít v tomto věku mládí v srdci a vést atraktivní a produktivní život?
„Každý den mám tuny emailů a lidi mi říkají, že jsem je inspirovala ke změně své stravy – stovky a stovky každý týden. Opravdu, tak mnoho lidí se mě táže a já jim říkám, co dělám.
Řekla jsem jim, že nejsem doktor. Jsem jen normální člověk, který našel způsob, jak být zdravý."
Každý si musí najít svou vlastní cestu a Mimi doporučuje určité věci. Dostává emaily s poděkováním a ona sama říká, že nic nedělá, že to dělají oni.
„Vidí mě a něco v nich chce začít něco dělat, aby byli zdravější. A to je ono. Jsou to oni, kdo to dělají. Já jen pro ně rozsvítím světlo, to je všechno.“
23.září čtyřnásobná matka a sedminásobná babička překročila 72 let a vede bohatý a plný život. Již více než dvě desetiletí se Mimi podílí v zábavném průmyslu v různých povoláních od herečky přes módní návrhářku až ke koordinátorce charitativní akcí. Mimi je šťastná a nachází uplatnění v tom, že šíří výhody soucitnějšího a zdravějšího životního stylu široké veřejnosti.

Takže, co bylo původním důvodem, že jste přešla na stravu bez živočišných produktů?
Zastupovala jsem za Mary Tyler Moorovou, chodívala jsem každý den ven a vyzvedávala pro ni a pro sebe něco na oběd. Cestou zpět do studia jsem jela v autě a natáhla jsem se jen pro nějaký delikátní kousek a myslela jsem, že jím hřbet své ruky! Musela jsem se podívat, co to je. Něco mě přivedlo k uvědomění, nevím, odkud to přišlo, že to bylo maso. Bylo to pro mě ohromující. A samozřejmě jsem to položila a něco se skutečně ve mě změnilo. Přišla jsem domů a ten večer jsem vařila dětem večeři a cítila jsem vařené maso a věděla jsem, co to je.
Takže příští večer jsem si řekla: „Víckrát nebudu vařit maso, budeme vegetariáni,” a vysvětlila jsem jim, proč si myslím, že bychom jimi měli být.
Byla jsem ovdovělá matka, která sama vychovávala své děti, takže jsem se nemusela starat o někoho dalšího, vyjma svých dětí. Řekla jsem jim, pokud by chtěly jíst maso, když půjdou ven, že mohou. To se však nestalo. Opravdu s tím po celou dobu splynuly. Jeden je vitarián. Druhý je téměř úplný vegetarián. Své děvčata jsem dostala rovněž do tohoto směru.
Na svých www. stránkách: www.youngonrawfood.com Mimi píše: „Pokud se všem podaří uskutečnit, že zvířata zmizí z našich talířů a budou živí putovat kolem a užívat si života –  bude to fantastické.“

„Jíst zvířata je zvyk jako kouření nebo pití sodovek a jednou se odvážíte s tím přestat, neumím si představit, že bych to kdy neudělala.“
Mimi přišla k tomuto poznání před více než 40 lety.
Měla těžkou dobu, kdy se vzdávala sýrů a vajec a pak konečně začala chápat, co je míněno přechodem z vegetariánství na veganství. A asi před třemi lety začala se syrovou stravou.
Nejen kvůli zvířatům, což je pro ni klíčová věc, ale i pro zdraví. Můžete být vegetarián, ale stále jíte nezdravé jídlo.
Víte, je snadnější jít a koupit zpracované potraviny, ale když jste na syrové stravě, nedostanete nezpracované, vše musí být živá strava.
Zkoušela jste svou volbou stravy zůstat mladá a krásná?
Každý chce vypadat dobře, ale já opravdu se chci cítit dobře. A myslím, že je to ohromné, samozřejmě se starám, barvím si vlasy, protože mám vlasy sůl a pepř a mám ráda blond vlasy. Můj přítel je téměř o 20 let mladší než já a tak to cítím vhodné, aby se cítil s jakoby mladší ženou, ale stejně je to o tom, jak se cítím uvnitř. Vlastně se cítím jako ve dvaceti. Když se ráno vzbudím, vstanu z postele, pokud se nepodívám do zrcadla, neřekla bych si to. Takže vím jistě, že má strava, rozhodně moje vegetariánská strava, dělá pro mě hodně.
Syrová strava sestává z konzumace nezpracovaných a nevařených jídel. Výživa z živé stravy dává mnoho zdravotních výhod včetně zvýšení energie, zlepšení imunitního systému a celkového lepšího pocitu zdraví. Mimi má důvěru v tento způsob stravování, který udržuje pocit krásy uvnitř i vně, stejně jako v meditaci a v pozitivním pohledu na život.
Rozhodla jsem se zkusit syrovou stravu. Slyšela jsem o ní. Nemyslela jsem si, že by to bylo pro mě, protože jsem příliš na jídlo, ale myslela jsem si: „Nejsem si jistá, že si budu moci dovolit dost dobré jídlo.“ Jak jsem se mýlila, protože cokoli mohu uvést je, že je to nejdelikátnější jídlo, jaké jsem kdy měla. Opravdu. A jak jsem zkoušela syrovou stravu, tak se do dvou týdnů změnily všechny ty věci. Žádné bolení, žádná bolest v mém těle, krevní tlak normální. Opravdu se cítím úžasně. Takže všichni chceme vypadat dobře a já mám na obličeji vrásky od smíchu a mám je ráda. Líb&iac ute; se mi, jak vypadám. Nevěřím v žádnou chirurgii.
Myslím, že můžeme přijmout sami sebe, až zestárneme, ale nemusíme být staří.

Takže, jaké jsou některé vaše zdravotní tipy?
Dobrá, každý může udělat jednu věc a to je, zvyknout si každé ráno pít zelený nápoj. Můžete použít mixér, pokud máte vysoce výkonný mixér, ten je nejlepší, anebo odšťavovač.

A používám základní recept:
2 jablka
4 stonky celeru,

půl okurky,
3 hrsti špenátu,
trochu listí kapusty ze zahrady a ze všeho vytlačím šťávu anebo to vhodím do mixéru.
Mohu přidat banán nebo borůvky s trochou antioxidantů.

Jakmile dostanete živiny do svého těla, začnete se cítit zdravě, budete vyžadovat více těchto věcí. Takže najednou budete chtít na oběd salát místo vašeho obvyklého fast food burgra nebo něčeho podobného.
Zelený nápoj vás nastartuje. Jen o tom přemýšlejte, můžete dát 6, 7, 8 druhů zeleniny a ovoce do jednoho nápoje. Je to stravitelné, plné enzymů. Jde to přímo na správné místo a ke všem správným buňkám. A i když byste po zbytek dne nejedli, měli byste více výživy, než byste měli, kdybyste jedli něco vařeného nebo zpracovaného. Proto říkám, že zelený nápoj nastartuje změnu cel& eacute;ho vašeho vnitřního systému. Nejsem unavená v odpoledních hodinách. Chodím spát velmi, velmi pozdě, cítím se plná energie téměř po celou dobu, tak to je živá potrava! Myslím, že lidi dokonce i když jsou vegetariáni nebo vegani, by měli zahrnout více syrové stravy, protože existuje něco velmi zvláštního v konzumaci stravy,
která je tak blízko Matce přírodě.
Ale já si opravdu myslím, že je tu mnoho věcí, které mě drží svěží. Myslím, že mám skvělý přístup, dobrý náhled na život po duchovní stránce, což si myslím, že je důležité. Mám kolem sebe spoustu lásky, myslím, že je to velmi důležité. A jsem velmi vášnivá osoba. A myslím, že když máte tyto věci spolu s vaší stravou, že vám to opravdu pomůže ke šťastnému, svěžímu životu. Vím, že chci udržet svou paměť a mobilitu ve svém věku a myslím, že tento způsob je velmi, velmi důležitý.

Po přechodu na syrovou stravu začala Mimi vyhledávat na internetu vše, co bylo o syrové stravě. Pak si nakoupila hodně knih a přemýšlela, že je to tak skličující, protože všechno bylo tak nové. Pak ji najednou svitlo. Mohla si vzít jakýkoli recept a změnit na syrový. Začala tvořit své vlastní recepty.
Dnes existuje mnoho dobrých knih, existují báječné knihy. Doporučuji lidem, aby začali pomalu. Já jsem šla na 100%. Prošla jsem s dcerou 7 denní detoxikací, jen pitím šťáv a jedením salátů, žádné oleje, tuky nebo něco takového po 7 dnů. A když jsem skončila, věděla jsem, že to je způsob, jak se budu stravovat.
Mimi si vyhraje i se servírováním, používá na zdobení jedlé květiny, lístky a kombinaci nejkrásnějších barev zeleniny.
Hodně věcí se změnilo. V dnešní době již i restaurace mají nabídku pro vegany, dříve to nebývalo. Mám dobrý pocit. Myslím, že někteří lidé budou stále holdovat pojídání masa, ale myslím, že když onemocní, pokud se jim to stane, začnou se rozhlížet, protože si vzpomenou, že slyšeli, že by mohli získat zdraví tím, že se budou stravovat určitým způsobem.

Zákon atrakce: Co si myslíme a jak jednáme, nám přitáhne tutéž energii.

Tak se ujistěte, že vaše myšlenky a činy jsou to, co chcete získat. Praktikujte laskavost, lásku a soucit. Potřebujeme všechnu pozitivní energii od všech.“

Po celou dobu říkám ženám, dokonce lidem, kteří mají nadváhu, že diety nefungují. Musíte myslet zdravě. Přemýšlejte o svém zdraví. A myslím, že to udělá velký rozdíl, protože to je pozitivní věc. Dělám všechno pro to, abych byla zdravá. Můj záměr je zůstat zdravá. Opravdu cítím, že přijímám všechny lidi, masožrouty i lidi, kteří nejedí maso. Myslím, že žijeme příkladem. Myslím, že mnoho lidí pochytilo, co má dělat a chce to dělat.
Mimi je v současné době zaneprázdněná psaním knihy s vynikajícími recepty, aby usnadnila ostatním vést veganský životní styl. Každý den tráví několik hodin odpověďmi na žádosti a otázky ohledně zdravější alternativní stravy od jejich 8300 fanoušků na facebook.com a nespočtu dalších na internetu. Mimi také cestuje a promlouvá na akcích.

Myslím, že žít vegansky je velmi důležité, hlavní věcí je nejíst zvířata. Myslím, že jednak to není pro vás dobré, je to velmi nezdravé.
Jsem opatrná na to, co jím, ujišťuji se, že jím hydratující jídla, neberu teď žádné doplňky. Myslím, že mám špičkové zdraví na to, že je mi 72 let. Tak uvidíme, co se stane v mých 80 a 90 letech.

PS. Není to reklama na odšťavňovače, ale používám šťávu a cítím se o hodně fajn( to víte že mně chytne taky predátor a ten kus masa zbaštím - nedělám z toho problém), roste  kolem bylinek dost a když to smícháte s jablíčkem a českou petrželí, i za "babou" se ohlídnete jak mlsnej kocour a že něco pamatuji. Chemtrails a Lapiduch(doktor) mně může vlézt víte kam, nepotřeboval jsem je k životu už hodně roků, a když mně skolí něco, skolím to MMS, výborná věc a kašlete na Akademické kecy, budete mít plnější život, ty akademické bláboly k němu nepotřebujete, oni spíše potřebují Vás ke svému žití, aby Vás ždímali a utvrzovali v tom, jak je vše složité-prdlajs.  Iv

24 komentářů:

 1. Věříte Iv, že nejvíc mi dalo to vaše PS... ;) Myslím, že každýmu co jeho jest a co cítí sám. A ta přísloví, nic se nemá přehánět, všeho s mírou, jak nahoře tak dole atd... to mluví za vše.

  OdpovědětVymazat
 2. Ľudia, nečítajte to silno vytlačené - čítajte to slabunko v PS, toť živá slova !!! :-DD BED

  OdpovědětVymazat
 3. Pane Iv, trošinku som sa obávala, že neprijmete moje rýpkanie - a vidím že i DéVé to cítí rovnako. Som veľmi rada.
  Dík za všetko čo dávate. BED

  OdpovědětVymazat
 4. Naprosto tomu článku věřím! Částečně jsem to vyzkoušel i na sobě. Před půl rokem jsem zjistil, že už se zase nevejdu do obleku. Tak jsem si vymyslel svou "dietu". Dal jsem se na bílé hlávkové zelí. Jím ho denně minimálně ke snídani a večeři. Syrové, nekysené, nevařené. Prostě z něj manželka připraví salát se sladkokyselým nálevem (jen povařený ocet oslazený stevii). Nakrouhané zelí tím zalije a nechá půlden odležet. Pak si toho třeba na snídani vezmu na talířek a přikusuji k tomu housku nebo i suchý chleba.
  Za půl roku jsem absolutně bez jakéhokoliv hladovění shodil 16kg a cítím se prostě báječně (doufám, že jsem to teď nezakřikl).
  Jinak jsem vegetarián už takřka 20 let. Mléčným výrobkům a vajíčkům jsem se ale nikdy nevyhýbal. Jsem vegetarián z přesvědčení. Nechci nikoho požírat. Chci se moci podívat zvířatům bez výčitek svědomí do očí.
  Každému, kdo chce držet odtučňovací kůru, pojídání zelí vřele doporučuji.
  Výše navrhovanou stravu vyzkouším příští jaro až toho kolem nás více poroste. Ale po svých zkušenostech se zelím tomu naprosto věřím.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, rád si dělám salát se syrového zelí(červené je dost tuhé) + rajčata a někdy do toho když je chuť vrazím okurek. Trochu posolím,pár kapek octu a oleje, nechám chvíli ustát, tím to změkne a baštím.

   Vymazat
 5. Když jsme jako svobodní bílí beránci,tak jdeme po louce,chodíme si nufáme,kde co roste dobrého,hledáme zelíčko,to chutná i kozám(Tereza by o tom mohla vyprávět) a najednou cedule kudy tudy cesta,hm a jdeme najednou po vyznačené cestě,občas zelíčko(to když Míša nevalí podle GPS) a pak najednou cedule "oběd",co to je,hele jídlo,no tak to sním,když to tady je a taky trošku zelí,to mám rád.Už jsem to snědl,kde je další cedule.....Kašleme na cedule JÍME TO CO JE KOLEM NÁS A NIC NEŘEŠÍME,ham sem ham tam,na strachy nic nedám.Podme spolu lietat,pozri ja už letím,vieš ža ta mam ráda a preto ti verím.....MÁME SE RADI A TAK LETÍME TRI,DVA ,JEDNA,TED :).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. LOL Terezko, kde se touláš ?
   Chytáš pránu asi.
   Rozpustím si vlasy a přidám se, asi.. ?
   Naboso i v snehu, poďme hledat nehu.

   Terezkám,Ivkám, Betkám a iným tetkám,
   Ivčovi i Mailovi, Michalovi, Petrovi, DeVe jak by smet,
   přeju krásny SVĚT.

   :-) BED   Vymazat
  2. Bedulko ty naše úžasnice úžasná,neboj my už frčíme za tebou :).

   Vymazat
  3. BED, děkuji. Křením se z toho i teď u psaní :-)

   Vymazat
  4. Ďakujem :-).

   Vymazat
  5. Dakujem,moc pekne.Krasnym ho robia ludia ktorych mame radi...hoci i basnickou:-) ..Mailo

   Vymazat
 6. Díky
  A posílám znásobené zpět
  je super tento svět
  je jak živý květ
  a těch pár vět
  kde všiml jsem si hned
  těch strýců a těch tet
  a možná i nějaký děd
  a mezi nimi já, zde přerušil svůj let
  ti ještě jednou díky moc drahá BED!
  ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tady to je, jak na Vánoce u krbu, lidičky moc pěkný, teď přemýšlím jestli už jsem nešoup výš, jdu zkontrolovat denní tisk a bude zase tik,tik,tik.
   Děkuji, super!

   Vymazat
  2. WOW, DeVe to je pekné, si talent.
   Mám radosť, že máte radosť, nenechajme ju driemať.
   BE

   Vymazat
 7. No a já si říkám,proč ta naše Běta pořád spásá pampelišky a ještě,mami ochutnej je to moc dobrý....

  OdpovědětVymazat
 8. Pokiaľ je možné, nekrájajte nožmi zeleninu. Bola som udivená keď kolega Japonec trhal lístky šalátu rukami. Povedal, že v Japonsku to tak robia.
  Každý dotyk potraviny našimi rukami ju menej bolí a keď s ňou ešte porozprávate :-)
  odvďačí sa určite.
  BED

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Keramicke noze... ..Mailo

   Vymazat
  2. Mailo, nehovorím aké nože, ale NIE nože.
   To isté platí pri drtení, miešaní, lisovaní - ak do mixéru hodíte ovocie, zeleninu a pustíte nože, r o z b í j a t e prirodzenú energiu, idete proti nej nasilu.
   Ak zoberiete strúhadlo, rukou budete tlačiť a strúhať, alebo rozmačkávať, dávate svoju energiu ruky plus do obsahu. Ak miešate cesto, to isté. Prečo koláče našich babičiek boli také dobré ? Čím viac úprav , tým horšie.
   Teraz mi vytknete, že sa to dnes nedá. Dá sa, veď predtým sa dalo tiež.
   :-) BED

   Vymazat
  3. Ano pochopil som.Ja som tym len myslel ze ak je nutne pouzit noz tak pokial mozno-keramicky.. Jasne ze sa da..kto chce cas si najde. ..Mailo

   Vymazat
  4. Ano, presne ako vravíš Mailo. Keď vyrím v reštike pre desiatky osob -kmitám.
   Ale sľúbme si, že keď pôjdeme do lesa budeme to robiť aj inak, súhlasíte ?
   BED
   PS : "Ruce jsou příbor králú" / "u" s krúžkom :-)

   Vymazat
 9. Dobrý večer, právě jsem skončila dvojí šichtu, první co jdu udělat, je, že otevřu blog pana Iv:)intuitivně jdu tam, kde dostanu energii, no JASNĚ energie u pramene. Nádherný komentáře, básničky, no POHODA:) pěkné, mám vymytej mozek od práce, ale zdravá výživa, to je to, co se na mě stále valí. Prostě to přitahuji. Minulý týden jsme na zkoušku koupili domácí mlíko na statku tady nedaleko, no melasa. Dnes jsme vzali další a máslo a tvaroh. Bomba. Nejdřív se mi to zdálo drahé, ale pak, jen pro zajímavost jsem to sečetla a vyšlo mi, že nákup byl levnější o 30 kč a ještě ta úžasná kvalita. Už se to rozjíždí i jinde. Na Mělník přijede na náměstí každou sobotu dodávka s domácím mlíkem, tvarohem, jogurtama a oni za 2 hodiny všechno prodají a pak přijede ještě jedna plná a prodají i tu druhou . . . . všechny Vás zdravím, jdu si chvilku srovnat záda na zem u krbu:)))) Jo, Elizabetko, Tvůj email jsem vytáhla ze spamu, přečetla a odepsala, doufám, že jsi dostala odpověd. IVA

  OdpovědětVymazat
 10. Ešte toto a už dám pokoj :-DD

  Moc ma teší bábätko na fotke hore, úplne ma odrovnáva, vlastne narovnáva :-).
  A viete čo, dnes v maďarskom Tescu som videla taký istý obrázok, len kožuštek okolo tváre malo modrý. Jo, tie synchronizácie...
  Ďakujem p. Iv. BE

  OdpovědětVymazat
 11. Nespáľme to krásne v nás... :)
  http://www.youtube.com/watch?v=gU1B-BW2xX8
  P.

  OdpovědětVymazat

Kdo je Anonymní, tedy nepřihlášen, vždy se podepsat, je to základ slušného chování. Většinou nepustím do éteru.