čtvrtek 8. února 2018

Něco o znacích inteligence
Experti z populárně naučného projektu AsapSCIENCE sestavili  několik znaků , které  vypovídají o vaší inteligenci. 
Znak-výška

Být vysoký má své „výhody“, jako že můžete dosáhnout na horní regály, utrhnete rychle na stromech to „lepší“ ovoce ve výšce, vynikáte při volejbalu atd. Studie vydaná The National Center for Biotechnology Information uvádí, že vysocí lidé obou pohlaví mají všeobecně vyšší IQ.

Znak-kojení

Obecně se uvádí, že kojené děti jsou šikovnější a vydělávají více peněz než děti, které kojeny nebyly. Studie publikovaná v The Lancet v roce 2015 ukázala, že děti, které byly kojeny během prvních 12 měsíců života, měly vyšší IQ a v průběhu života dosáhly lepšího postavení. Děti, které byly kojeny pouze po dobu kratší než jeden měsíc na tom byly hůře.

Znak-alkohol

Alkohol a inteligence možná na první pohled nejdou ruku v ruce. Bylo ale zjištěno, že inteligentnější členové společnosti jsou více přitahováni alkoholem. Národní průzkum vývoje dítěte z roku 1958 zjistil, že dítě s vyšší mírou inteligence často v dospělosti konzumovalo nadprůměrné množství alkoholu. Jen dávejte pozor, aby jste nebyli pořád jak carský důstojník-to se pak už blbne!

Znak-drogy

Stejná studie  také nalezla vazby mezi dětským IQ a nezákonným užíváním drog. Při studiu osob od 11 do 42 let studie zjistila, že lidé, kteří projevili inteligenci v raném věku často užívali drogy a ženy s vyšším IQ měly také silnější vztah k drogám.

Znak-noční sova

Některým lidem více vyhovuje práce v noci. Noční lidé nebo noční sovy jsou inteligentnější, protože preferují unikátní prostředí nebo nové hodnoty. Studie, kterou publikoval server Elsevier, zjistila, že noční aktivity byly v dřívějších dobách mnohem vzácnější, a ukázala, že jedinci pracující v noci byli pokrokovější a přeběhli svou dobu. Navíc byli ochotnější hledat svou vlastní cestu. Podle vědců proto šlo o znak jedinečné a individuální inteligence.

Znak-snění

„Snění s otevřenýma očima“ se považuje za znak inteligence. Denní snění je považováno za známku činnosti mozku, který si nemůže pomoci a bloudí ve vašich vlastních myšlenkách a fantaziích. Společnost Science Direct publikovala v roce 2017 studii, která zjistila, že myšlenkové „toulky“ jsou pozitivním příkladem inteligence a kreativity.
Znak-levorukost

Levorucí lidé se potýkají s řadou nepříjemností a obtíží. Vědci však zjistili, že leváci jsou kreativnější než praváci. V roce 2007 studie na 643 osobách zjistila, že leváci jsou prokazatelně rychlejší a inteligentnější. Studie ale přinesla i dobrou zprávu pro praváky, jelikož bylo zjištěno, že oni zase mají lepší odhad času. Nejlépe jsou na tom však lidé, kteří používají obě ruce, např. těžší práce dělají levou a jemné pravou.

Znak-černý humor(ironie)
Temný smysl pro humor podle vědců odráží i vyšší úroveň inteligence. Výzkum v oblasti kognitivního zpracování informací ukázal, že k tomu, abyste mohli zpracovávat drsné vtipy, musíte vykazovat vysokou úroveň verbální i neverbální inteligence a mít lepší vzdělání. 

Psychopaty poznáte podle:
Žádný pocit viny
Nedostatek empatie
Uspokojení z vyvolání pocitu viny u dalších
Lepší než všichni ostatní
Samé lži
Sympatie - Každý psychopat je lidský chameleon.
Žádná zodpovědnost za své činy
Nemáte pocit, že tyto znaky se hodně hodí k našim současným politikům, mainstrému a kavárníkům, tedy tkzv. „elitě“?


No a nakonec vidíte, že vše není tak jak nám mainstrém předkládá, dokonce i dnes pronásledovaní kuřáci, jsou méně nemocní na cesty dýchací (samozřejmě ne ti, co soutěží ve výrobě dýmu s projíždějícím naftovým autobusem). Ráno si pěkně odkašlou "sedimenty" a jsou zdraví.

Je toho více, ale těchto pár znaků vám pomůže s humorem se lépe orientovat.


2 komentáře:

  1. Dobré postřehy v článku, představivost je moc důležitá tím lze Tvořit, jako "sova" už dlouho sleduju že cokoliv kreativního se líp vymejšlí v noci, proč asi, tipuju že je to tím když většina lidí spí neruší tak toky myšlenek. (..ochotnější hledat svou vlastní cestu jojo to přesně sedí)
    Kojení vnímám jako základ v životě a je mi vždy moc líto když některý maminy "s hrdostí" naivně říkaj že pré pul roku kojení stačí a utnou tipec "že jim to řekla i doktorka" a některý řikaj že nekojí vůbec i když mají mlíko a to už je pro mne znak degenerace (místo odepření kouření strčit dítěti sunar, no promiňte dámy..) Pokud dítě chce a mlíko teče, kojit kojit kojit klidně i do 5ti let vždy to dítěti prospěje ale to neříkám nic novýho.
    Díky za článek.

    OdpovědětVymazat
  2. Nuz studie niekedy maju pravdu.Pri kojeni v mlieku prechadzaju i informacie a lepsie spojenie z matkou-laska.Alkhol-palene v malej miere rozprudi krv a aktivuje cistiaci mechanizmus pecene-preto maju alkoholici cistu krv co je pre telo moc dolezite(samozrejme chlastanie pretazuje pecen atd takze vo velkej miere zabije a vytvara diery v aure atd).V noci mozok skor oddychuje a tak nebrani tolko spojeniu a praci tela.Pouzivanie oboch ruk je zlepsovanie schopnosti spoluprace hemisfer mozgu.A k tomu drsnemu humoru,no aspon ze to vedia ked uz ine nie. :-) Vecsina vych veci nema nic z inteligenciou ktora je naozaj potrebna.A keby aj,sama o sebe nestaci,skor naopak. Ale pobavilo,je to ako ked si moj psik nahana vlastny chvost,nic stoho ale pobavi. :-) Mozno raz i to pochopia-vyskumaju. :-) To co je dolezite im i tak nedovolia dat oficialne von...zatial. ..Mailo

    OdpovědětVymazat

Kdo je Anonymní, tedy nepřihlášen, vždy se podepsat, je to základ slušného chování. Většinou nepustím do éteru.