sobota 5. listopadu 2016

Pomoc při nachlazení
Jednoduchý recept z cibule - recept od stoleté stařenky z Vidče: 
 Do hrnku na kafe dáme větší půlku, nebo jednu celou menší, ale rovněž na půlky rozkrojenou cibuli, a zalijte jí čistou vařící vodou. Až voda trochu vychladne, po cca čtvrthodině ji z toho "přelivu" vyndáme a po douškách, třeba i 2-3 hodiny ho budeme vlažný bez obav popíjet. Má totiž celkem příjemnou chuť a prakticky žádný zápach.

Úžasně rychle to vyspraví už chycené nosní sliznice i průdušky, zmírní rýmu, zlepší dýchaní. Urychlí i vyléčení případného zánětu hlasivek. Ale pozor, žádný med, žádný cukr, žádné další ohřívání či vaření. Pít vždy jen a jen vlažné a čerstvé, tedy právě mírně ochlazený přeliv a nic dalšího do něho už nepřidávejte. 
Až po letech jsem se se zadostiučiněním dočetl, že vědci zkoumající silice cibule zjistili, že po jejím rozkrojeni nalezli jejich změřitelné stopy ještě i za 10 cm cihlovou zdi.
Mluví to jasně o její blahodárné a výjimečné agresivitě, ale asi i o celkové síle a účinnosti pronikat úplně vším. Hlavně však, zkuste i vy bez obav recept staré bylinářky z Vidče. 

3 komentáře:

 1. Tie staré babičkine recepty sú na nezaplatenie, pritom tak jednoduché, účinné a hlavne vždy po ruke...:O) Tonino.

  https://www.youtube.com/watch?v=bhsn4L1-CZ8

  OdpovědětVymazat
 2. když jsem byl ještě malý klouček, trpíval jsem na suchý dráždivý kašel, na který nic nezabíralo - až na jeden "babský recept" - a také s cibulí, ta se nakrájela na kousky a povařila v mléce, přecedilo se to a pak pilo, kašel to uklidňovalo úplně zázračně...
  Jen ta chuť nebyla nic moc :-(

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Stačilo možno pridať medík a škoricu...) Tonino.

   Vymazat

Kdo je Anonymní, tedy nepřihlášen, vždy se podepsat, je to základ slušného chování. Většinou nepustím do éteru.