čtvrtek 22. května 2025

Na planetě „veselo“

 

Na planetě „veselo“

Tento měsíc začala fáze po vrcholu 25. slunečního cyklu s trvalou, ale klesající aktivitou, nicméně erupce třídy X a geomagnetické bouře naznačují, že aktivita je stále vysoká, se střední úrovní slunečních skvrn, takže nelze zcela vyloučit možnost oživení. Tato aktivita se odráží v extrémním počasí zde v dubnu, od neobvyklých sněhových bouří a katastrofických povodní až po zemětřesení a sopečné erupce.

Arktický vzduch se propadl do středních zeměpisných šířek, což v oblastech očekávajících teplo jara vyvolalo vlny chladu a silné sněžení. V Soulu v Jižní Koreji se květy třešní mísily s prvním sněhem z poloviny dubna od roku 1907, zatímco Alpy byly za pouhé tři dny pohřbeny pod 2,5 metry sněhu. Minnesota se potýkala s 38cm vánicí a hlavní město Turecka Ankara čelilo po nečekaném sněžení zledovatělým silnicím. Tyto anomálie, které zasáhly také Ukrajinu, Polsko a Nový Zéland s překvapivě nízkými teplotami na jaro, zdůrazňují nevyzpytatelné povětrnostní vzorce a stále se táhnoucí zimu.

Přívalové deště a záplavy také tento měsíc způsobily zmatek. V Demokratické republice Kongo zabila noční povodeň v Kinshase 33 lidí a zaplavila hlavní město. Severovýchod Austrálie čelil záplavám „větším než Texas“, které zabily 144 000 kusů hospodářských zvířat a ochromily zemědělství. Nový Zéland bojoval s cyklonem Tam a 20 cm nočních srážek, zatímco brazilské São Paulo se za tři hodiny utopilo pod 13 cm.

Americký Středozápad také zažil nebývalé čtyřdenní tornádo s prudkým zvratem poblíž Lake City v Arkansasu, které nechalo 40 000 lidí bez proudu.

Zemětřesení otřásla San Diegem (5,2 stupně), Istanbulem (6,2 stupně) a Ekvádorem (6,3 stupně), zatímco Thajsko po otřesu hlásilo šest propadlin. Sopečné erupce, včetně indonéské hory Marapi a kostarického Poásu, chrlily oblaka popela, narušily leteckou dopravu a zaplavily vesnice.

A nezapomeňte se podívat nahoru! Záhadný objekt, pravděpodobně meteorit, prorazil střechu autoservisu v jižním Jersey a zanechal po sobě zející díru a „značnou promáčklinu“. Jedná se o událost, která se v tomto státě vyskytla bezprecedentně a byla zachycena jako ohnivý pruh na bezpečnostních záběrech.  ?

Globální oteplování? Lidstvu chybí pokora!


středa 7. května 2025

Mýtus o oteplování

 

Mýtus o oteplování 


Věda, která stojí za kritikou CO2 Lindzen a Happer, oba emeritní profesoři s odbornými znalostmi v oblasti atmosférické fyziky, tvrdí, že schopnost CO2 zadržovat teplo se snižuje s rostoucí koncentrací – tento jev je známý jako saturace. Při současných úrovních 420 ppm (částí na milion) má dodatečný CO2 minimální účinky na oteplování, argumentují s odkazem na desetiletí výzkumu radiační fyziky Natural News . Jejich výpočty naznačují, že globální nulová emisí do roku 2050 by snížila teploty pouze o 0,06 °F až 0,5 °F, což je nepatrný dopad ve srovnání s masivními ekonomickými náklady, Clintel . Vědci také zpochybňují tvrzení spojující CO2 s extrémním počasím a poznamenávají, že vlny veder v USA ve 30. letech 20. století byly i přes nižší hladiny CO2 silnější. Kritizují klimatické modely za to, že nadhodnocují oteplování o 30–50 %, a argumentují, že tyto modely selhávají v vědecké metodě, protože neodpovídají pozorovaným datům. The Epoch Times .

Ekonomická a zemědělská rizika nulové čisté ekonomiky Lindzen a Happer varují, že politika Net Zero ohrožuje globální ekonomiky a potravinovou bezpečnost. Fosilní paliva, která představují 90 % emisí CO2 způsobených člověkem, jsou klíčová pro výrobu dusíkatých hnojiv, která uživí polovinu světové populace. Jejich eliminace by mohla vyvolat potravinové krize, zejména v rozvojových zemích. Climate Depot . Naopak vyšší hladiny CO2 by mohly zvýšit výnosy plodin až o 60 % při 800 ppm, což by prospělo regionům náchylným k suchu.

Kritika Lindzena a Happera zpochybňuje základy Net Zero a tvrdí, že CO2 není klimatickým padouchem, jak je líčen. Zatímco jejich argumenty rezonují s těmi, kteří jsou skeptičtí k nákladným regulacím, čelí odporu vědecké komunity, která zdůrazňuje rizika CO2. Zatímco tvůrci politik se touto propastí vyrovnávají, debata zdůrazňuje potřebu transparentní vědy založené na důkazech. Budoucnost klimatické politiky závisí na tom, zda pravda, jak tvrdí Lindzen, zvítězí.

Celý článek: https://www.planet-today.com/2025/05/top-scientists-debunk-co2-warming-myth.html